info@LAcademy.sk     Mobil: +421 907 514 608

Fitmama

.

FITMAMA CVIČENIA, TRÉNINGY A BLOGY:

 

 

„Cvičím, aby som si užívala život a život využívam na cvičenie“

LUCIA MENSÁK ĎURÁKOVÁ – „FITMAMA LUCIA“ / autorka programu FitMama – harmony physio program, inštruktorka skupinových cvičení a lektorka pohybu pre ženy 

 

 

Aktuálna ponuka tréningov a cvičení Fitmama

Skupinové online tréningy Fitmama

  . Skupinové online tréningy Fitmama Fitmama online tréningy sú zamerané na úpravu denných pohybových návykov od napriamenia chrbtice cez postoj, aktívne chodidlo, aktivovanie svalov...

Fitmama – osobný tréning a konzultácie

. Fitmama – individuálne tréningy, konzultácie a diagnostika Návod na zmenu pohybových návykov a postupne zavádzanie do života. Základná diagnostika pohybového aparátu a postury Odstránenie funkčných obmedzení...

Kurz Fitmama 1 – Po pôrode do formy

  . Kurz Fitmama 1 – Po pôrode do formy Tento kurz je zameraný na aktiváciu hlbokých brušných svalov, ktoré ostávajú po každom pôrode tzv....

Kurz Fitmama 2 – Aktivované telo

  . Kurz Fitmama 2  – Aktivované telo Na kurze fitmama 1 sme sa spolu naučili ako aktívne držať stred tela a vnímať, kedy sú...

Večerný kurz Fitmama 1 – Bez detí

  . Večerný kurz Fitmama 1 / bez detí Pre mamičky, ktoré sú pracujúce a tiež pre tie, ktoré chcú cvičiť bez detí, sme pripravili...

Fitmama tehuľka – cvičenie pre tehotné ženy

  Fitmama tehuľka Cvičenie Fitmama pre tehotné mamičky, ktoré sa chcú aktívne pripraviť na svoj veľký deň. Pôrod je ako bežecký maratón. Môžeme sa na...

Fitmama tehuľka – online

  Fitmama tehuľka – online cvičenia Cvičenie Fitmama pre tehotné mamičky, ktoré sa chcú aktívne pripraviť na svoj veľký deň. Pôrod je ako bežecký maratón....

Fitmama Lucia

Lektorka pohybu pre ženy

Pre bezproblémové fungovanie človeka v jeho bežnom živote je potrebné mať zdravé a funkčné telo. Je to naša schránka, ktorá si vyžaduje určitú starostlivosť a pozornosť. Telo ženy je pôrodom alebo viacerými pôrodmi značne poznačené, často-krát oslabené až poškodené.  Vie o tom svoje aj dlhoročná fitness inštruktorka, pohybová terapeutka a fyzio trénerka pre ženy Lucia Mensák Ďuráková „Fitmama Lucia“.  Lucia má za sebou 4 pôrody, z toho posledný bol v domácom prostredí.  Je mamičkou troch detí (11,7,2) . Okrem rodičovských povinností sa naplno venuje ženám po pôrode, ktoré učí, ako ovládať svoje svaly hlbokého stabilizačného systému a ako ich telu prinavrátiť prirodzené pohybové vzorce.

Je autorkou programu Fitmama – harmony physio program v ktorom je miesto pre každú ženu, ktorá chce byť fit, aj keď jej posledný pôrod bol už pred pár rokmi. Program Fitmama to sú rôzne kurzy (s deťmi aj bez detí), kurzy pre tehotné ženy, celoslovenské fitmama workshopy, out-doorové stretnutia mamičiek, osobné tréningy, konzultácie, diagnostika ale aj tanečné lekcie.

Luciu od útleho detstva sprevádzal šport a tanec. Od roku 2009 začala aktívne pracovať so ženami ako fitness inštruktorka a lektorka skupinových cvičení. Lucia stále na sebe pracuje a vzdeláva sa, zúčastňuje sa špeciálnych workshopov a kurzov. Svoj obrovský talent a profesionalitu preukázala aj vo svete aerobiku, kde sa v nedávnej minulosti prebojovala do finále jednej medzinárodnej súťaže.

Čo je pre Luciu najväčším doterajším úspechom, prínosom alebo poznaním?

„Aby som mala pevné, zdravé a funkčné telo, nepotrebujem tráviť hodiny vo fitku a trápiť svoje brucho brušákmi a ďalšími neefektívnymi cvikmi. Každej žene sa po pôrode vypne tzv. priečny brušný sval, ktorý má za úlohu, aby naše bruško bolo ploché. Ak chceme nahodiť tento brušný sval naspäť, tak aby bol plne funkčný, musíme začať veľmi pomaly a postupne. Aby sa tento sval nanovo aktivoval, tak začíname iba dýchacími cvikmi. Pre mňa to najdôležitejšie poznanie je,  že všetko vychádza z môjho „stredu“, čiže celý stred (aj panva) musí byť správne nastavený a kompatibilne pracujúci. Ako náhle jedna časť nie je funkčná, ako napríklad priečny brušný sval u žien po pôrode, tak celý náš hlboký stabilizačný systém prestáva fungovať a dochádza k disfunkciám nášho pohybového aparatátu a s tým je spojene aj to, že  prestávajú správne pracovať aj iné orgány. Na tomto princípe je postavený aj fit & fyzio program Fitmama, ktorý je určený pre všetky ženy po pôrode a to aj po niekoľkých rokoch.“

FITMAMA – zdravé a funkčné telo bez bolesti

Fitmama je funkčná forma tréningu, ktorá prepája fyzio metódy s pohybovými vzorcami a cvičením.  Je to cvičebný program, ktorý kladie dôraz na navrátenie telu po pôrode jeho prirodzené pohybové vzorce, aby sa z bežného dňa stal kvalitný tréning.  Fitmama je osveta v oblasti, ktorá sa dotýka množstva žien a je základom pre zdravé fungovanie každej ženy – matky.  V programe Fitmama sa venujeme prevencii voči diastáze, inkontinencii, prelapsu panvového dna, problémom s chrbticou, problémom so stolicou, problémom v sexuálnej oblasti a vzniku hemoroidov a iných popôrodných ťažkostí. Fitmama to sú osobné konzultácie, diagnostika, individuálne tréningy, kurzy, besedy, workshopy a pobyty. Tanec patrí odjakživa k žene. Súčasťou programu Fitmama sú aj tanečno-pohybové aktivity a skupinové tanečné cvičenia „Fitdance“. 

Po pôrode máme doma odrazu ďalšieho člena rodiny okolo, ktorého sa všetko točí a my akosi v tom návale zoznamovania, radosti, povinností a únavy zabúdame na naše telo, ktoré si prešlo náročným procesom a potrebuje cítiť našu lásku a starostlivosť. Je pravda, že informovanosť k tejto téme je bohužiaľ veľmi nízka, a tak novopečená mamička často-krát ostáva bez informácii ako sa o svoje telo po pôrode starať, aby bolo znovu vitálne a funkčné.

Keď už sa mamičky začnú zaoberať sebou a hľadať cestu za svojím telom, ktoré chcú mať späť, siahajú po radách a videách na internete alebo začínajú cvičiť, tak ako boli zvyknuté pred pôrodom, aby boli znova rýchlo vo forme. Tieto cvičenia však veľa-krát situáciu ešte viac skomplikujú ako pomôžu. Sú to rôzne planky, brušáky, sklápačky a podobné cviky, ktoré sú pre ženy po pôrode nevhodné.

K telu po pôrode je potrebné pristupovať úplne inak. Telo má za sebou výrazné zmeny hormonálneho systému, brušnej dutiny, panvového dna a na to je potrebné prihliadať. Pozornosť by sme mali upriamiť v prvom rade tam, kde nastalo najväčšie ochabnutie a to brušné svalstvo, ten najdôležitejší je hlboký brušný sval, ktorý je stabilizátorom celého nášho stredu a svaly panvového dna.

 

 • Osveta pre zdravý život ženy 
 • Návod ako mať z bežného dňa kvalitný tréning 
 • Prevencia voči popôrodným ťažkostiam

 

 • Aktivácia a stabilizácia CORE 
 • Diastáza a panvové dno
 • Správne pohybové návyky
 • Ako na ploché a štíhle brucho
 • Tanec ako vyživujúci pohyb

 

Fitmama – životný štýl

Život s Fitmamou nie je len o zdravom pohybe ale aj o poriadnej zábave. Kdekoľvek sa rodinka s fit mamou ocitne, všade sa cvičí a tancuje. Fitmama dbá o to, aby sa deti už v rannom veku vyvíjali zdravo, aby mali zdravé nôžky, správne držanie tela a aby si osvojili správne pohybové vzorce.

 

Fitmama – pohybové návyky v bežnom živote

Kdekoľvek sa mamička ocitne vie mať plnohodnotný tréning. Či už v nákupnom centre, vo svojej práci, domácnosti alebo v prírode. Cieľom programu Fitmama je, aby si mamičky osvojovali správne pohybové vzorce, správnu manipuláciu  s deťmi, dýchacie návyky a to kdekoľvek a kedykoľvek. Každá mamička, ktorá preberie za svoje telo stopercentnú zodpovednosť a bude každý deň dodržiavať pohybové rutiny, začne sa odrazu celá meniť.  Taká mamička sa cíti dobre, vyzerá dobre a taktiež vplýva dobre na svoje okolie. Pretože zdravá a šťastná mama = zdravá a šťastná rodina.

 

Fitmama – outdoorový tréning

V peknom a teplotne príjemnom počasí sa mamičky stretávajú aj na čerstvom vzduchu, na vopred dohodnutom mieste (školské alebo metské športoviská, parky a pod.), kde sa spoločne venujú jednotlivým pohybovým vzorcom, ktoré súvisia s bežnými dennými činnosťami. Aj také bežné činnosti ako je kočíkovanie, chôdza alebo hranie sa s deťmi môže byť pre mamičku jeden celodenný efektívny tréning.

 

Fitmama – workshopy

Program Fitmama to sú aj workshopy, ktoré trvajú väčšinou max 3 hodinky. Konajú sa po celom Slovensku a sú určené pre mamičky pár mesiacov po pôrode a ženy, ktoré rodili aj dávnejšie. Workshopy prebiehajú prevažne v skupinke max 10 žien. Témami workshopov sú  svaly panvového dna, hlboké brušné svaly, ktoré zohrávajú veľmi dôležitú rolu. Tieto svaly sú súčasťou hlbokého stabilizačného systému nášho tela, ktorý nazývame Stred (CORE) akýkoľvek pohyb, ktoré naše telo vykonáva vychádza práve odtiaľ. Fitmama workshop rieši tri hlavné otázky:

 • Prečo je dôležité posilňovať svalové skupiny stredu (CORE) pred a po pôrode?
 • Akú funkciu majú tieto svaly v našom tele?
 • Ako správne cvičiť?

Na workshope sa naučíme vnímať svoje vnútorné svalstvo tak, aby sme samé vedeli, kedy je cvik pre nás vhodný a kedy nie. Pretože neexistuje zlý cvik, iba nesprávne prevedený. Naučíme sa zapájať jednotlivé svalové skupiny CORE, aby pracovali responzívne.

Tieto workshopy sú zamerané hlavne na samotné telo ženy, ide sa viac do hĺbky a preto je ideálne, ak počas trvania workshopu je s dieťatkom otecko, prípadne iná osoba. Priestory, kde sa tieto workshopy konajú sa snažíme vyberať čo najvhodnejšie a to tak, aby mamičky ale aj deti mali zabezpečený svoj komfort (kľud, hygiena, cvičebné pomôcky, pitný režim, samostatný detský kútik, prebaľovací pult a pod.).

Fitdance – tanečné kardio pre ženy

K žene bezpochyby patrí tanec. Tancom sa žena prejavuje, ale aj ozdravuje. Tanec je liečivý ako pre telo tak aj pre dušu ženy. Preto súčasťou programu Fitmama sú aj cvičenia ladené v tanečnom štýle – Fitdance.  Ide o dynamické kardio cvičenie, pri ktorom sa postava formuje tancom. Fitdance je tanečný kardio tréning plný skvelej hudby a dynamiky. Originálne aj známe choreografie, rôzne krokové variácie a tanečné hitovky dajú hodine Fitdance ten správny šmrnc.

Fitdance ponúka prepojenie zdravého pohybu, tanca a zábavy. Cieľom je, aby si každý hodinu maximálne užil, poriadne si zatancoval, odreagoval sa, zapotil a odišiel domov so skvelou náladou. Pri tanečnom pohybe si formujete celé telo a zapájate všetky svaly. Nieje dôležité sa pohybovať presne tak ako inštruktorka – každý máme svoje tempo a svoj štýl. Dôležité je, aby ste sa pritom cítili príjemne a aby cvičenie zanechalo požadovaný efekt. Fitdance je zábavná fitness hodina, ktorá mnohokrát vychádza z celosvetovo populárnej Zumby. Počas hodiny sa striedajú rôzne tanečné a hudobné štýly ako napríklad latino, jazz, pop, hip hop, ladies dance, street dance a podobne.

Príď na hodinu Fitdance a naplno si to uži!

 

 

 

 

 

Spoj sa s Fitmamou

Ak máš na Fitmamu Luciu konkrétne otázky, prípadne si chceš dohodnúť osobnú (aj online) konzultáciu jednoducho ju kontaktuj. Zároveň sa staň fanúšikom stránok Fitmama Lucia na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

Kontaktný formulár FITMAMA

Meno a priezvisko :

Mesto :

Email:

Telefón:

Otázka:

Súhlasím so spracovaním dát v rámci ochrany osobných údajov

 

Súvisiace odkazy

Skupinové online tréningy Fitmama

  . Skupinové online tréningy Fitmama Fitmama online tréningy sú zamerané na úpravu denných pohybových návykov od napriamenia chrbtice cez...

Fitmama – osobný tréning a konzultácie

. Fitmama – individuálne tréningy, konzultácie a diagnostika Návod na zmenu pohybových návykov a postupne zavádzanie do života. Základná diagnostika pohybového...

Kurz Fitmama 1 – Po pôrode do formy

  . Kurz Fitmama 1 – Po pôrode do formy Tento kurz je zameraný na aktiváciu hlbokých brušných svalov, ktoré...

Kurz Fitmama 2 – Aktivované telo

  . Kurz Fitmama 2  – Aktivované telo Na kurze fitmama 1 sme sa spolu naučili ako aktívne držať stred...

Večerný kurz Fitmama 1 – Bez detí

  . Večerný kurz Fitmama 1 / bez detí Pre mamičky, ktoré sú pracujúce a tiež pre tie, ktoré chcú...

Fitmama tehuľka – cvičenie pre tehotné ženy

  Fitmama tehuľka Cvičenie Fitmama pre tehotné mamičky, ktoré sa chcú aktívne pripraviť na svoj veľký deň. Pôrod je ako...

Fitmama tehuľka – online

  Fitmama tehuľka – online cvičenia Cvičenie Fitmama pre tehotné mamičky, ktoré sa chcú aktívne pripraviť na svoj veľký deň....

Fitmama Lucia: Prečo nás bolia kolená?

6.4.2021 / Fitmama Lucia  Prečo nás bolia kolená? Aké je postavenie vašich dolných končatín? Máte nohy do O, do X,...

7 tipov ako cvičiť aj počas bežného dňa

8.3.2021 / Fitmama Lucia  7 tipov ako cvičiť aj počas bežného dňa Odkedy som sa stala mamou, tak času sama...

Ako ti zmenila život Fitmama?

22.6.2020 / Ako ti zmenila život Fitmama? Barbora je mamička dvoch detí,  ktorá sa rada a aktívne hýbe a je...

Fitmama Lucia – Môj sebariadený pôrod (pôrod č.2)

  10.9.2020 / Fitmama Lucia Môj sebariadený pôrod (pôrod č.2) Skúsenosť z môjho prvého pôrodu, o ktorom píšem v predošlom...

Fitmama Lucia – Poraď, ako na ploché bruško !!???

  2.5.2020 / Fitmama Lucia Poraď, ako na ploché bruško !!??? Chodí mi množstvo správ typu, poraď ako mám cvičiť,...

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nastavenia cookies na tejto webovej stránke sú nastavené na "Povoliť cookies" vám prehliadanie možné skúsenosti. Ak budete pokračovať na používanie tejto webovej stránky bez zmeny nastavenia cookies alebo kliknite na tlačidlo "Prijať" nižšie potom dávate súhlas k tomu.

Close