info@LAcademy.sk     Mobil: +421 907 514 608

Fitmama

 

     Po pôrode máme doma odrazu ďalšieho člena rodiny okolo, ktorého sa všetko točí a my mamičky akosi v tom návale zoznamovania, radosti, povinností a únavy zabúdame na naše telo, ktoré si prešlo náročným procesom a potrebuje cítiť našu lásku a starostlivosť. Je pravda, že informovanosť k tejto téme je bohužiaľ veľmi nízka, a tak novopečená mamička často-krát ostáva bez informácii, ako sa o svoje telo po pôrode starať, aby bolo znovu vitálne a funkčné.

     Keď už sa mamičky začnú zaoberať sebou a hľadať cestu za svojím telom, ktoré chcú mať späť, siahajú po radách a videách na internete, alebo začínajú cvičiť, tak ako boli zvyknuté pred pôrodom, aby boli znova rýchlo vo forme. Tieto cvičenia však veľa-krát situáciu ešte viac skomplikujú ako pomôžu. Sú to rôzne planky, brušáky, sklápačky a podobné cviky, ktoré sú pre ženy po pôrode nevhodné.

     K telu po pôrode je potrebné pristupovať úplne inak. Telo má za sebou výrazné zmeny hormonálneho systému, brušnej dutiny, panvového dna a na to je potrebné prihliadať. Pozornosť by sme mali upriamiť v prvom rade tam, kde nastalo najväčšie ochabnutie a to brušné svalstvo, ten najdôležitejší je hlboký brušný sval, ktorý je stabilizátorom celého nášho stredu a svaly panvového dna.

 

„Cvičím, aby som si užívala život a život využívam na cvičenie“

LUCIA MENSÁK ĎURÁKOVÁ – „FITMAMA LUCIA“ / autorka programu FitMama – harmony physio program, pohybová terapeutka, fyzio-tréner a kouč, inštruktor skupinových cvičení 

 

 

Aktuálny program Fitmama

Skupinové online tréningy Fitmama

  . Skupinové online tréningy Fitmama Fitmama online tréningy sú zamerané na úpravu denných pohybových návykov od napriamenia chrbtice cez postoj, aktívne chodidlo, aktivovanie svalov...

Fitmama – osobný tréning a konzultácie

. Fitmama – individuálne tréningy, konzultácie a diagnostika Návod na zmenu pohybových návykov a postupne zavádzanie do života. Základná diagnostika pohybového aparátu a postury Odstránenie funkčných obmedzení...

Fitmama 1 – Po pôrode do formy

  . Fitmama 1 – Po pôrode do formy Tento program je zameraný na rehabilitáciu a aktiváciu hlbokých brušných svalov, ktoré ostávajú po každom pôrode...

Fitmama 2 – Aktivované telo

  . Fitmama 2  – Aktivované telo V tomto pokračovacom programe Fitmama 2 budeme všetko, čo sme sa naučili vo Fitmama 1 aplikovať do pohybových...

Fitmama tehuľka

  Fitmama tehuľka Tento program je určený pre tehotné mamičky, ktoré sa chcú aktívne pripraviť na svoj veľký deň. Pôrod je ako bežecký maratón. Môžeme...

Fitmama workshopy

Si aj dlhší čas po pôrode a ostalo ti vyvalené bruško? Trápi ťa diastáza alebo inkontinencia? Máš bolesti chrbtice? Príď na workshop Fitmama!

Fitmama Lucia 

Pohybová terapeutka a fyzio-trénerka pre ženy

Pre bezproblémové fungovanie človeka v jeho bežnom živote je potrebné mať zdravé a funkčné telo. Je to naša schránka, ktorá si vyžaduje určitú starostlivosť a pozornosť.  Predovšetkým telo ženy je kvôli pôrodom značne poznačené, častokrát oslabené až poškodené.  

Lucia je pohybová terapeutka a fyzio-trénerka, ktorá ženy sprevádza procesom ozdravovania a revitalizácie ich tela po pôrode, s cieľom reaktivovať  ho tak, aby fungovalo čo najplnohodnotnejšie. Zároveň sa venuje prevencii voči vzniku popôrodných ťažkostí (inkontinencia, diastáza, vyvalené bruško a pod. ) a pred poškodením pohybovej sústavy (pohybové návyky a vzorce, ergonomické pracovné prostredie, manipulácia s dieťatkom a pod. ).

Lucia má za sebou 4 pôrody, z toho dva v domácom prostredí.  Okrem domácnosti a rodičovských povinností sa venuje najmä tým mamičkám, ktoré sú krátko po pôrode, alebo ich posledný pôrod bol pred niekoľkými rokmi. Lucia vo svojom ucelenom fyzio programe Fitmama vedie klientky najmä k tomu, aby sa naučili správne ovládať svoje svaly hlbokého stabilizačného systému (CORE) a aby svojmu telu prinavrátili prirodzené pohybové vzorce.

 

Fb: Fitmama Lucia

FITMAMA – harmony physio program

Zdravé a funkčné telo bez bolesti

Terapeuticko-cvičebný program pre ženy zostavený ako základ pre poznávanie funkčnosti pohybu vlastného tela a pohybových návykov. Vychádza zo základnej neutrálnej pozície chrbtice, od ktorej si telo postupne prepisuje nové funkčné svalové vzorce.  Cieľom programu je odstránenie príčin problému a nie iba dočasná úľava. Ide o proces napriamenia chrbtice a aktiváciu svalových skupín, ktoré chrbtici vytvárajú oporu, čo má za následok spustenie auto-regeneračného procesu v našom tele. Program Fitmama pozerá na telo ako na komplexný systém, kde všetko so všetkým súvisí.

Fitmama – harmony physio program je funkčná forma tréningu, ktorá prepája fyzio-metódy s pohybovými vzorcami a cvičením.  Je to cvičebný program, ktorý kladie dôraz na navrátenie telu po pôrode jeho prirodzené pohybové vzorce, aby sa z bežného dňa stal kvalitný tréning.  Fitmama je osveta v oblasti, ktorá sa dotýka množstva žien a je základom pre zdravé fungovanie každej ženy – matky. 

V programe Fitmama sa venujeme prevencii voči diastáze, inkontinencii, prelapsu panvového dna, problémom s chrbticou, problémom so stolicou, problémom v sexuálnej oblasti a vzniku hemoroidov a iných popôrodných ťažkostí. Fitmama to sú aj osobné konzultácie, diagnostika, individuálne tréningy, kurzy, besedy a workshopy. Tanec patrí odjakživa k žene. Súčasťou programu Fitmama sú preto aj tanečno-pohybové aktivity. 

Súčasťou programov Fitmama je aj základná osobná diagnostika postúry tela. Vie odhaliť príčiny vzniku či už diastázy, inkontinencie, bolesti chrbtice alebo iných pridružených problémov. Samotná aktivácia svalov totiž náš problém nevyrieši. Potrebujeme nájsť príčinu vzniku týchto problémov a odstrániť ju. Najčastejšou príčinou vzniku popôrodných ťažkostí sú pohybové zlozvyky, ktoré majú vplyv na každodenný život.

 

Vo Fitmama – harmony physio programe sú implementované tieto metodiky:

Pilates medical – Kombinácia Pilatesových techník s modernou rehabilitačnou medicínou.

DNS – Dynamická neuromuskulárna stabilizácia podľa prof. PaedDr. Pavla Kolářa, Ph.D, založená na vývojovej kineziológii, rieši pohybové problémy.

Spiraldynamik  –  Trojdimenzionálny pohybový koncept, ktorého cieľom je pohybová koordinácia na anatomicko – funkčných podkladoch.

Práca s myofasciálnym systémom –  Jej zmyslom je uvoľniť fyzické štruktúry tela tak, aby sa mohli vrátiť na pôvodné miesto. Vďaka zapojeniu faktorov ako gravitácia sa opäť optimálne zapoja do systému celého tela. 

Metóda Ľ. Mojžíšovej  – Originálny prístup k problematike funkčnej ženskej sterility. Je najlepšou voľbou vhodnou na liečbu neplodných žien, založenou na  ovplyvnení svalov panvového dna.

Cantienika – Pohybový koncept zameraný na telo ženy po pôrode a panvové dno.

Hormonálna jóga  –  Prirodzená terapia, ktorá vychádza z jogy, a ktorá aktivuje či obnovuje tvorbu ženských pohlavných hormónov.

 

 

 

  • Osveta pre zdravý život ženy 
  • Návod ako mať z bežného dňa kvalitný tréning 
  • Prevencia voči popôrodným ťažkostiam

 

  • Aktivácia a stabilizácia CORE 
  • Diastáza a panvové dno
  • Správne pohybové návyky
  • Ako na ploché a štíhle brucho
  • Tanec ako vyživujúci pohyb

 

 

Fitmama – outdoorový tréning

V príjemnom počasí sa mamičky stretávajú aj na čerstvom vzduchu, na vopred dohodnutom mieste (školské alebo metské športoviská, parky a pod.), kde sa spoločne venujú jednotlivým pohybovým vzorcom, ktoré súvisia s bežnými dennými činnosťami. Aj také bežné činnosti ako je kočíkovanie, chôdza alebo hranie sa s deťmi môže byť pre mamičku jeden celodenný efektívny tréning.

 

 

 

Fitdance – tanečné kardio s Fitmamou

K žene bezpochyby patrí tanec. Tancom sa žena prejavuje, ale aj ozdravuje. Tanec je liečivý ako pre telo tak aj pre dušu ženy. Preto súčasťou programu Fitmama sú aj cvičenia ladené v tanečnom štýle – Fitdance.  Ide o dynamické kardio cvičenie, pri ktorom sa postava formuje tancom. Fitdance je tanečný kardio tréning plný skvelej hudby a dynamiky. Originálne aj známe choreografie, rôzne krokové variácie a tanečné hitovky dajú hodine Fitdance ten správny šmrnc.

 

 

 

 

Spoj sa s Fitmamou

Ak máš na Fitmamu Luciu konkrétne otázky, prípadne si chceš dohodnúť osobnú (aj online) konzultáciu jednoducho ju kontaktuj. Zároveň sa staň fanúšikom Fitmama Lucia na Facebooku a Instagrame.

 

Kontaktný formulár FITMAMA

Meno a priezvisko :

Mesto :

Email:

Telefón:

Otázka:

Súhlasím so spracovaním dát v rámci ochrany osobných údajov

 

Súvisiace odkazy

Skupinové online tréningy Fitmama

  . Skupinové online tréningy Fitmama Fitmama online tréningy sú zamerané na úpravu denných pohybových návykov od napriamenia chrbtice cez...

Fitmama – osobný tréning a konzultácie

. Fitmama – individuálne tréningy, konzultácie a diagnostika Návod na zmenu pohybových návykov a postupne zavádzanie do života. Základná diagnostika pohybového...

Fitmama 1 – Po pôrode do formy

  . Fitmama 1 – Po pôrode do formy Tento program je zameraný na rehabilitáciu a aktiváciu hlbokých brušných svalov,...

Fitmama 2 – Aktivované telo

  . Fitmama 2  – Aktivované telo V tomto pokračovacom programe Fitmama 2 budeme všetko, čo sme sa naučili vo...

Fitmama tehuľka

  Fitmama tehuľka Tento program je určený pre tehotné mamičky, ktoré sa chcú aktívne pripraviť na svoj veľký deň. Pôrod...

Fitmama Lucia: Prečo nás bolia kolená?

6.4.2021 / Fitmama Lucia  Prečo nás bolia kolená? Aké je postavenie vašich dolných končatín? Máte nohy do O, do X,...

Sedem tipov ako cvičiť aj počas bežného dňa

8.3.2021 / Fitmama Lucia  Sedem tipov ako cvičiť aj počas bežného dňa Odkedy som sa stala mamou, tak času sama...

Ako ti zmenila život Fitmama?

22.6.2020 / Ako ti zmenila život Fitmama? Barbora je mamička dvoch detí,  ktorá sa rada a aktívne hýbe a je...

Fitmama Lucia – Môj sebariadený pôrod (pôrod č.2)

  10.9.2020 / Fitmama Lucia Môj sebariadený pôrod (pôrod č.2) Skúsenosť z môjho prvého pôrodu, o ktorom píšem v predošlom...

Fitmama workshopy

Si aj dlhší čas po pôrode a ostalo ti vyvalené bruško? Trápi ťa diastáza alebo inkontinencia? Máš bolesti chrbtice? Príď...

Fitmama Lucia – Poraď, ako na ploché bruško !!???

  2.5.2020 / Fitmama Lucia Poraď, ako na ploché bruško !!??? Chodí mi množstvo správ typu, poraď ako mám cvičiť,...

Fitmama Lucia – Transformačná skúsenosť (pôrod č.1)

  19.4.2020 / Fitmama Lucia Môj pôrod číslo 1 – Transformačná skúsenosť Príprava Môj prvý pôrod sa odohral v roku 2008,...

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nastavenia cookies na tejto webovej stránke sú nastavené na "Povoliť cookies" vám prehliadanie možné skúsenosti. Ak budete pokračovať na používanie tejto webovej stránky bez zmeny nastavenia cookies alebo kliknite na tlačidlo "Prijať" nižšie potom dávate súhlas k tomu.

Close