info@LAcademy.sk     Mobil: +421 907 514 608

EduFÓRum RomanUM – Registrácia

 

Vidíme sa v na Vajnorskej !!!

BRATISLAVA – Nové Mesto

Predpredaj vstupeniek: 

Ticketportal – EDUFORUM-ROMANUM-Smie-to-tak-byt

 

Vstupné:

  • Dospelý: 15 € (v cene minerálka, žreb o atraktívne ceny)
  • Dieťa do 15 rokov: bezplatný vstup 
  • Študent: 5 €  

Predpredaj vstupeniek:

Ticketportal.sk – EDUFORUM-ROMANUM-Smie-to-tak-byt

 

 

Šarlotkina tvorivá edutéka

Chystáte sa na EduFÓRum RomanUM spolu s vašimi deťmi? V prípade záujmu vieme deťom zabezpečiť priestor, kde sa môžu zatiaľ hrať a spolu s našou „ministerkou“ krásy a kreativity ŠARLOTKOU aj čosi pekné vytvoriť.
 
Na EduFórum RomanUM bude mať svoje čestné miesto aj „minister“ umeleckej tvorivosti majster IVAN SLEZÁK, ktorý spolu s deťmi bude z dreva vyrábať nádherné umelecké diela. Ak máte záujem, vopred sa registrujte a dajte nám vedieť počet a vek detí.
 

 

REGISTRÁCIA:


Súhlasím so spracovaním dát v rámci ochrany osobných údajov

.

 

 

 

EduFÓRum RomanUM  

Je tu nový, živý, interaktívny, edukačný, tvorivý, veselo i vážne ladený kultúrno-vzdelávací priestor s názvom EduFÓRum RomanUM – Smie to tak byť, ktorý dáva príležitosť nájsť mnohé, nové a zdravé podoby vzdelávania.

 

Hlavné témy prvého verejného EduFÓRa: 
Prečo nás vzdelanie/vzdelávanie nerobí šťastnými?
Aké vzdelávanie je cestou/riešením k ozdraveniu spoločnosti?

 

Smie to tak byť 🙂  

Otvorený kruh ľudí plný inšpirácií, vízií a príbehov

Slobodná pôda pre nové zmysluplné vzdelávanie

Priestor pre spoločný rast, kde je možné vidieť veci inak

 

EduFÓRum RomanUM je veselo vážne ponorenie sa do sveta pedagogiky a spoločné hľadanie mnohých nových a zdravých podôb vzdelávania. Aby sme dokázali ozdraviť náš spoločný vonkajší svet na politickej, ekonomickej a spoločenskej úrovni, tak najprv je potrebné ozdraviť a zmeniť náš svet zvnútra na úrovni tela, myslenia, duše a kultúry. 

Pozývame vás na živé, jedinečné, originálne, apolitické fórum, kde sa môže nový svet otvárať slobodne a kde sa rôzne prúdy môžu spojiť na jednej kultúrnej pôde. Ide o slobodný a tvorivý priestor zrodzovania nových impulzov, myšlienok, vízií a nápadov, kde to smie mať každý inak. Dovoľme si, aby sme to mohli mať inak a aby to mohli mať po svojom aj iní. 

Nielen hlavou sa deje vzdelávanie, ale najmä kultúrou, ktorá súvisí s prežívaním a cítením. Každý z nás to cíti inak, preto dajme pedagogike nový rozmer, nech je postavená na uvoľnenom a zároveň aktívnom prežívaní ŽIVOTA. Dôležité je, ak to cítiš podobne, aby si mohol/a byť pri tom a aby si bol/a aj ty toho súčasťou.

 

 

Hudobný hosť EduFÓRa:

Peter Bažík 

Hudobným hosťom prvého verejného EduFóra bude mimoriadne talentovaný multi-inštrumentalista, skladateľ, textár, producent a najmä vynikajúci spevák Peter Bažík. 

Peter Bažík sa zviditeľnil v roku 2006 ako finalista druhej série Slovensko hľadá SuperStar a o pár rokov neskôr ako absolútny víťaz speváckej šou X-Factor. 

Hrá na gitaru, husle a klavír. Je rodičom a veľkým podporovateľom vytvárania vzdelávacieho prostredia, v ktorom môže každý naplno rozvíjať svoj talent a potenciál.

EduFÓRom sprevádzajú: 

Roman Pomajbo / Rodič, moderátor, herec, „minister humoru a improvizácie“

„Deti sú budúcnosť. Ako sa budú vzdelávať, taká bude budúcnosť. A to ma veľmi zaujíma.“

EduFÓRom bude sprevádzať známy slovenský herec, humorista a moderátor Roman Pomajbo, ktorý z pozície rodiča chce nájsť svojim štyrom deťom pestrú ponuku rôznych možností pre ich osobný rozvoj a naplňujúce vzdelávanie. No a práve EduFÓRum RomanUM dáva k tomu ideálnu príležitosť.  

Roman vyštudoval hudobno-dramatický odbor na Štátnom konzervatóriu v Brne a herectvo na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Je to majster  v rozosmievaní ľudí a v skrášlení každodenných trápení. Poznáme ho z televíznej obrazovky, z plátna kín, či z divadelných pódií, najmä však z celosvetovo populárnej one man show Ocko.

V súčasnosti pôsobí v rôznych bratislavských divadlách, ako je La komika či Novomestské divadlo. Spolu s ďalšími hercami založil Divadlo Part of Art, kde improvizuje, spieva, stvárňuje nie jednu, ale rovno viacero postáv.

Roman nebude na EduFÓRe iba v role moderátora, ale bude aj rodičom, študentom a zároveň učiteľom. Niečomu nás naučí a hlavne ukáže, aké dôležité je vedieť improvizovať. Ako sám hovorí: „Najlepšia improvizácia je tá pripravená!“.  

Peter Živý / Rodič, sprievodca celostným vzdelávaním, „minister života v hravosti“

„V novej škole nejde hlavne o učivo, ide skôr o stretnutia, kontakt a vzájomnú výmenu.“

EduFÓRom nás bude spolu s Romanom Pomajbom sprevádzať aj Peter Živý, ktorý sa už vyše 20 rokov venuje štúdiu alternatívnych foriem pedagogiky. Peter je sprievodcom celostným vzdelávaním a osobným rozvojom ako detí tak aj dospelých. Tvorí Živý svet, do ktorého pozýva aj vás. 

Jednou z jeho hlavných oblastí záujmu je humanisticko-holistická pedagogika, ktorá pestuje a chráni v dieťati jeho sebaspojenie, rozvíja jeho vnútorný potenciál, buduje v ňom skutočný záujem o okolitý svet.  

Peter je autorom živých – intuitívnych hier a interaktívnych workshopov so zameraním na pozornosť, ktorú vníma ako základ pre naplnený život. Jeho zážitkové stretnutia spájajú naše myslenie, cítenie i telo v jeden živý celok. Preto nebuďte prekvapení, keď budeme spolu skákať, behať, tlieskať, dupať, improvizovať, ale hlavne cvičiť našu pozornosť v mnohých formách, prepájať mozgové hemisféry a vytvárať nové synapsy.

„V atmosfére radosti, prítomnosti, sústredenosti a bezpečia môže naše vnútorné dieťa znovu nájsť spojenie s naším vedomím. Toto obnovené spojenie je veľkou posilou pre našu tvorivosť, osobný i pracovný život.“

Hostia prizvaní k diskusii: 

Vladimír Synek / Minister šťastia, kouč, poradca

„Vytvorme priestor pre kultiváciu kultúry pravdy, zvedavosti a ľudského šťastia!“

„Prišli sme o lásku k vzdelávaniu? Stratili sme zvedavosť a schopnosť kriticky myslieť?  Zastavme sa a nájdime stratenú zvedavosť a túžbu. Komunikujme spolu a rozprávajme sa. Komunikácia neznamená povedať niekomu niečo, ale urobiť vec spoločnou.“  

Vladimír Synek býva označovaný aj ako rebel, pretože nikdy nemá problém pomenovať veci tak, ako sú, kritizovať problémy v spoločnosti či prácu politikov a manažérov a zakričať, že „cisár je nahý.“  Svoju rebéliu stavia na výskumoch, etymológii a výhode, že je koučom a poradcom, a neráta sa k manažérskej a už vôbec nie k politickej kaste. 

Založil Ministerstvo šťastia a sám sa menoval za jeho ministra, aby ukázal, že samozvaný minister, je vlastne to isté, ako minister politicky nominovaný. Zaoberá sa problematikou mikromotivácie a makrosprávania sociálnych systémov.

Je nositeľom ocenenia Prominent ekonomiky SR. Hovorí o tom, čo nás robí šťastnými a čo je v spoločnosti pokrivené. Realizuje výskumy na rôzne zaujímavé témy a jeden z posledných bol zameraný na šťastie Slovákov, kde sa dotkol aj vzdelávania. Je autorom projektu Štátna identita SR a mnohých článkov a rozhovorov, ktoré otvorene pomenúvajú a odkrývajú tabu témy v oblasti riadenia firiem a spoločnosti.

Daniela Čorbová / Právna poradkyňa pre inovatívne školy, „ministerka“ spolupráce

„Na vytvorenie kvalitného slovenského modelu výchovy a vzdelávania je nevyhnutný konštruktívny dialóg medzi inovatívnymi školami – ich učiteľmi, rodičmi a zriaďovateľmi ako i so všetkými ďalšími podporovateľmi inovácií v prospech detí a tým i celej spoločnosti na Slovensku.“

Daniela Čorbová sa venuje najmä oblasti školského práva a právnemu poradenstvu pre inovatívne školy a iniciatívy za zriadenie inovatívnych škôl na Slovensku. Je tiež riaditeľkou neziskovej organizácie LIPANA, n.o., ktorá koordinuje projekt Deti nepočkajú!

Daniela vyštudovala Právnickú fakultu Trnavskej univerzity v Trnave, kde pôsobila aj ako členka Akademického senátu Právnickej fakulty. Počas štúdia pracovala 3 roky pre Slovenský helsinský výbor pod Vysokým komisárom OSN pre utečencov (UNHCR) ako poradca žiadateľov o priznanie statusu utečenca. Absolvovala odbornú stáž na Odbore európskej integrácie Ministerstva zahraničných vecí SR. Popri štúdiu v univerzitnom programe v belgickom Leuvene so zameraním na verejnú správu pôsobila 6 mesiacov v Európskom parlamente ako asistent holandského poslanca vo Výbore pre občianske práva a slobody. Pracovala 2 roky ako euroúradník na Odbore regionálneho rozvoja Košického samosprávneho kraja so zameraním na Európsky sociálny fond, ako vyšší súdny úradník pre civilný senát Okresného súdu Košice I a v advokácii.

Anton Adamčík  / „Minister“ vízií, pedagóg, mentor

„Aby deti tvorili lepší svet – svet bez porazených!“

Rodič, spoluzakladateľ diskusnej skupiny Tvoríme nové školstvo, spoluautor projektu EDUvolúcia (projekt vzniku paralelného vzdelávacieho systému) a autor vízie Slobodný vzdelávací trh, žurnalista.

Anton je vyštudovaný pedagóg pre 1. st. ZŠ s 5-ročnou praxou. Je autorom experimentálneho projektu Škola hrou v Banskej Bystrici (1993). Dlhodobo sa venuje problematike vzdelávania. Súčasný systém školstva podľa neho slúži iba záujmom štátu, nie občanom. Záujmy dieťaťa, rodičov, učiteľov, zamestnávateľov i verejnosti ignoruje. Hierarchický systém bráni rovnocennému dialógu a vytvára priestor pre šikanu.

Už pred 25 rokmi vypracoval koncept vzdelávacieho systému, ktorý mal výrazne znížiť právomoci štátu a postaviť voči nemu ako rovnocenné subjekty deti, rodičov, učiteľov, zamestnávateľov, výskum, umenie, verejnosť. V súčasnosti pracuje ako reportér TV JOJ na Slovensku. Popri tom sa angažuje v propagácii a presadzovaní slobodných škôl typu Sudbury valley school a trhovému vzdelávaciemu systému. 

Stála zostava: 

Marek Mensák /  Minister´komunikácie“

Rodič, iniciátor zmeny, spoluzakladateľ Akadémie životného štýlu a diskusnej skupiny Tvoríme nové školstvo, social manager, redaktor, enviromentalista, organizátor podujatí zameraných na osobný rozvoj

Katarína „Chachatko“ Putirková /  „Ministerka smiechu a rešpektu“

Rodič, liečebná pedagogička a terapeutka, sprievodkyňa v komunitnom vzdelávacom prostredí, spoluzakladateľka a moderátorka diskusnej skupiny Tvoríme nové školstvo

Milan Surgoš /  „Minister interakcie“

Sprievodca na ceste k celistvosti a pravde, ktorý prepája princípy intuitívnej a iniciačnej pedagogiky. Lektor interaktívnych hier, tancov a bojových cvičení pre rozvoj psychickej pružnosti a stability. Zakladateľ a tvorca komunity Ekoosady Život v Hráji.

Lucia Mensák „Fitmama“ /  „Ministerka pravdy“

Rodič, pohybový terapeut a fyzio-tréner pre ženy, autorka Fitmama – harmony physio program, výchovný poradca, sprievodkyňa prirodzeným pôrodom, spoluzakladateľka Lifestyle Academy a diskusnej skupiny Tvoríme nové školstvo 

Ivan Slezák /  „Minister umeleckej tvorivosti“

Rodič, ktorý v sebe objavil dar sprostredkovávať tvorivosť deťom. Prináša Dary pre dušu a projekt TVORCÍTENE. Svoje poznanie a cit pre tvorbu vnáša do v škôlok, škôl i do klubov domáceho vzdelávania.

Erika Sýkorová /  „Ministerka zdravia“

Rodič, pedagogička a profesionálka v odbore biológia-chémia na úrovni SŠ. Zameriava sa na pohyb, umenie a sebarozvoj, prepájanie klasickej a alternatívnej medicíny. Venuje sa podpore zdravých vzťahov a sexuálnemu zdraviu.

Ján Papuga /  „Minister slovenčiny a vzdelávania“

Rodič, pedagóg, aktivista, bývalý riaditeľ ZŠ, zástanca klasických „kamenných“ škôl, spisovateľ, zakladateľ a admin facebookovej skupiny Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania slovenčiny 

Lucia Mesárošová /  „Ministerka experimentov“

Nedočkavý rodič so systémovým prístupom k životu, asistentka sociálnej práce a sociálny koordinátor

Vlastimil Švec /  „Minister systémových nastavení“

Rodič, autor viacerých kníh v ponuke na stránke Vedomý život, venuje sa predovšetkým socio-ekonomickým témam a zaujíma sa o spoločenské dianie a ekonomické náväznosti, lektor Univerzity vedomého života

Alena Szőkölová  /  „Ministerka slobody“

Rodič, pedagogička, sprievodkyňa detí na domácom vzdelávaní s uplatňovaním Montessori metódy, absolventka kurzu (R+R) – Rešpektovať a byť rešpektovaný

Ajka Liptajová /  „Ministerka spomienok a snívania“

Rodič, aktívny pozorovateľ zmien, podporovateľka slobodného vzdelávania, priateľka a spoluprekladateľka EDUvolúcie

Lenka Sapárová /  „Ministerka zvedavosti“

Celoživotná študentka sebapoznávania a poznávania všetkého čo príde do cesty, masíruje ľuďom hlavy zvonka aj zvnútra (obrazne aj doslova) a o výsledkoch svojho poznávania satiricky píše na atelierresume.eu Jak ostať pri rozume.

Šarlotka /  „Ministerka krásy a kreativity“

Zástupca detí a mládeže, študentka v komunitnom vzdelávacom prostredí, herečka, dabérka, tanečnica …

 

Z online priestoru sa konečne presúvame do živého diskusného EduFÓRa!!!

Vítaní sú rodičia, učitelia, deti, žiaci a jednoznačne aj študenti!

 
EduFÓRum RomanUM 
23.5.2022 o 18:30 hod.
Veľká divadelná sála Strediska kultúry
Vajnorská 21, Bratislava
 
Tešíme sa na vás! 
 

Staň sa fanúšikom facebookovej stránky Eduforum.romanum

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nastavenia cookies na tejto webovej stránke sú nastavené na "Povoliť cookies" vám prehliadanie možné skúsenosti. Ak budete pokračovať na používanie tejto webovej stránky bez zmeny nastavenia cookies alebo kliknite na tlačidlo "Prijať" nižšie potom dávate súhlas k tomu.

Close